İlerleyiş…

insan oğlu 2000li yılların sonunda yaşanan krizi atlattı. Sınırları kaldırdık. Ama şehirler arası yeni sınırlar koyduk.
İnsanları karakteristik yapılarına ve meslek gruplarına göre gruplandırdık.Benim bulunduğum şehrin adı “Nebula” olarak verilmiş sebebi ise burada ki insanların genellikle uzay yapısı ile ilgili inceleme yapmalarına dayanıyor.

Sabah uyandım; Yapay güneşimiz yine devreye girmiş durumda. 2000li yıllarda ki krize atlama deniyor. Atlama evresinde güneş üzerinde olan patlamaların artması ile ışınları artık dünyaya yakıcı bir şekilde ulaşmaya başladı.Birçok bilim adamına göre güneş ömrünü doldurmak üzere ama bu insan ömrüne göre çok uzun bir süre, 2milyon yıl kadar…Bu nedenle atmosferimizi çeşitli kimyasallar ile yeniden yapılandırdık. Atmosfer ile ilgili gelişmeler ve iyileştirmeleri ise “Ozon” şehrinden takip ediyoruz.

Kıyafetlerimiz insanları hiç terletmiyor, tüm dünyanın kıyafetleri “Wear” şehrinden gelmekte. Üzerinde sayamadığım kadar çip ve elektronik devre bulunuyor. Eskiden kıyafetleri bulaşıkları evleri arabaları insanlar yıkarmış. Üzerimde ki kıyafetlerim yatağım kendi kendini temizliyor. Mikrop bakteri oranı yok denecek kadar az. Bu yüzden insanların bağışıklık sistemleri çok zayıfladı. Şehirlerden dışarı çıkabilen insanlara “Outman” diyoruz. Onlar sürekli sağlık taramalarından geçmekte sürekli bağışıklık güçlendirici ilaçlar kullanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir